LVR Flote

Jaunumi

Par sadarbību inovāciju radīšanā un studiju procesā otrdien, 6. jūnijā, parakstot sadarbības līgumu, vienojās Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) un SIA «LVR Flote»

«Mūsu draudzība jau labu laiku ir procesā, un tagad līguma ietvars nodefinē draudzības robežas,» parakstot līgumu, sacīja «LVR Flote» valdes loceklis Kaspars Ozoliņš. No RTU līgumu parakstīja universitātes inovāciju prorektore Liene Briede.

«LVR Flote» ir ostu tehnisko pakalpojumu sniedzējs, kas ir ieinteresēts, lai tā sniegtie pakalpojumi būtu ar augstu kvalitāti un stimulētu Latvijas ostu konkurētspēju, tāpēc uzņēmumam «jābūt sasaistei ar zinātni un inovācijām,» skaidro K. Ozoliņš. Savukārt RTU ir spēcīga datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas jomā, kā arī kopš pērnā gada novembra universitāte ir paplašinājusi savu virzienu spektru, jo augstākās izglītības konsolidācijas gaitā RTU ir pievienota Latvijas Jūras akadēmija, tāpēc sadarbība ar «LVR Flote» iespējama gan jūrniecības, gan informācijas tehnoloģiju  jomā. 

Līgums paredz, ka RTU un «LVR Flote» sadarbosies inovāciju izstrādē un ieviešanā, būtiski sekmējot ostās sniegto pakalpojumu automatizāciju, datu apriti, sakaru nodrošinājumu, drošības uzlabošanu, autonomu risinājumu attīstību, to ieviešanu un izmantošanu, tā sniedzot pozitīvu ietekmi uz Latvijas ostu efektivitāti un konkurētspēju un vienlaikus arī veicinot Latvijas tautsaimniecībai nepieciešamo speciālistu sagatavošanu. 

«Sadarbība ar industriju ir viens no mūsu universitātes darbības fokusiem,» sacīja L. Briede, akcentējot, ka RTU interesēs ir ilgtermiņa sadarbība ar uzņēmumiem, lai pilnvērtīgi varētu attīstīt konkrētus sadarbības virzienus. Šajā procesā iesaistīsies gan RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte, gan RTU Latvijas Jūras akadēmija. 

Iecerēta sadarbība pētnieciskajā darbībā, inovatīvā studiju un darba vides pilnveidošanā, zināšanu un tehnoloģiju pārnesē darba vidē, kā arī datu kopu kopīga izmantošana un apmaiņa dažādās sadarbības iniciatīvās. Tāpat iecerēta studentu mācību prakses vietu nodrošināšana uzņēmumā, sadarbība inženiertehnisko un jūrniecības speciālistu teorētiskajā un praktiskajā sagatavošanā, kā arī vieslekciju nodrošināšana un laboratoriju aprīkojuma un ražošanas iekārtu kopīga izmantošana. 

Foto: Vitālijs Vinogradovs, RTU

Gallery

LVR Flote ir uzticams, stabils un pieredzējis uzņēmums, kas ar savu pakalpojumu klāstu veicina Latvijas ostu konkurētspēju

This site is registered on wpml.org as a development site.