LVR Flote

Ledus laušana

Ledus laušana

Ziemas periodā mēs veicam ledus laušanu Rīgas brīvostas akvatorijā un tās pieejās, lai nodrošinātu nepārtrauktu un drošu ostas darbību ledus apstākļos. Šī pakalpojuma nodrošināšanai izmantojam ledus klases kuģi LĪVA.

Ledus laušanu Rīgas jūras līcī līdz Irbes šaurumam nodrošina Latvijā vienīgais ledlauzis VARMA.

Vasaras periodā mēs veicam kuģu uzturēšanu tehniskā kārtībā un gatavībā, lai ziemas periodā sniegtu atbalstu ostas klientiem ledus navigācijas apstākļos.

Ņemot vērā kuģa VARMA stratēģisko, vēsturisko un emocionālo vērtību, savu iespēju robežās cenšamies to darīt pieejamu apmeklētājiem, tāpēc aicinām izmantot Rīgas brīvostas pārvaldes radīto VARMA virtuālo tūri, kurā iespējams nokļūt uz kuģa un ieklausīties kuģa apkalpes stāstos.

Aicinām uz klāja!

Ledlauzis VARMA ir būvēts Somijā 1968. gadā pēc Somijas Nacionālās Navigācijas pārvaldes pasūtījuma. Rīgas ostā ledlauzis ir kopš 1996. gada un veic ledus laušanu un kuģu izvešanu caur Rīgas jūras līcim sevišķi bargās ziemās un sarežģītos ziemas navigācijas apstākļos. Līdz darbam Rīgā, ledlauzis strādāja arktiskajos ūdeņos. VARMA pilda ne tikai tehnisku funkciju, tas ieņem arī īpašu un nozīmīgu vietu Latvijas un Rīgas brīvostas vēsturiskajā mantojumā. Ledlauzis VARMA ir piedalījies dažādos Latvijai svarīgos notikumos, iepazīstinot ar Rīgas brīvostas iespējām un popularizējot Latviju kā ar jūrniecības tradīcijām bagātu valsti. Dodies uz muzeju šeit!

LVR Flote vīzija ir būt par kvalitatīvāko ostu tehnisko pakalpojumu sniedzēju Latvijā

This site is registered on wpml.org as a development site.