LVR Flote

Jaunumi

Pēc mūsu partnera LMT aicinājuma, LVR Flote piedalījās 5G eksperimentā, kuru rīkoja NATO un Aizsardzības ministrija

Oktobra beigās Ādažu militārajā bāzē norisinājās pētniecības un attīstības iniciatīvu demonstrācija 5G militārā pielietojuma testa vidē, kuru īstenoja mobilo sakaru un tehnoloģiju uzņēmums LMT sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un NATO Sabiedroto Transformācijas pavēlniecību (Allied Command Transformation).

LMT nodrošinātajā 5G testa vidē no 23. līdz 27. oktobrim NATO testēja kopumā 12 dažādas operacionālās tehnoloģijas, ieskaitot virtuālās un papildinātās realitātes, bezpilota transportlīdzekļus, sensorus un lietojumprogrammas taktiskā 5G vidē, veicinot alianses digitālo transformāciju un pāreju uz daudzdisciplīnu operācijām.

Vienā no eksperimenta sadaļām, kā LMT partneris, piedalījās arī LVR Flote ar peldošo dronu OTTER, kas LMT izstrādātajā informācijas sistēmā darbojās kā viens no sensoriem situācijas apzināšanai uz ūdens.

LVR Flote un LMT sadarbojas 5G tehnoloģiju izpētē un inovācijās kopš 2022. gada ar mērķi nodrošināt 5G tīklu Rīgas ostā un Baltijas jūrā. LMT jau vairākus gadus attīsta 5G inovāciju izpētes virzienus, piedaloties starptautiskajos Eiropas Savienības un NATO projektos dronu, mobilitātes, lietu interneta un aizsardzības jomā. Šajos projektos LMT plaši iesaista arī vietējos Latvijas uzņēmumus un jaunuzņēmumus, kā arī Latvijas zinātniekus. 5G sniedz plašas digitalizācijas un automatizācijas iespējas praktiski visās nozarēs. LVR Flote ir ieinteresēta jaunu digitālu risinājumu attīstīšanā, lai veicinātu tehnisko pakalpojumu sniegšanas efektivitāti Latvijas ostās.

Vairāk par pasākumu un eksperimentiem ir iespējams uzzināt šeit!

Gallery

LVR Flote ir uzticams, stabils un pieredzējis uzņēmums, kas ar savu pakalpojumu klāstu veicina Latvijas ostu konkurētspēju

This site is registered on wpml.org as a development site.