RĪGAS BRĪVOSTAS FLOTE attīstība un inovācijas hidrogrāfijā - OTTER
RĪGAS BRĪVOSTAS FLOTE attīstība un inovācijas hidrogrāfijā - OTTER

2022. gada 10. jūnijs, 08:59

RĪGAS BRĪVOSTAS FLOTI (RBF) ir papildinājis pirmais bezpilota dziļummērījumu peldlīdzeklis jeb peldošais drons OTTER, kas ir pirmais šāda tipa drons Latvijā. OTTER paver RBF vēl nebijušas mobilitātes iespējas hidrogrāfijas pakalpojumu sniegšanā ne tikai ostā, bet arī citās ūdenstilpnēs.

RBF stratēģija nākamajiem 5 gadiem paredz ambiciozus attīstības plānus, attīstot savus pakalpojumus un paplašinot to darbības lauku. RBF ir ieinteresēta inovatīvu un modernu tehnoloģiju pielietošanā ar mērķi nodrošināt arvien kvalitatīvākus ostas pakalpojumus. RBF vīzija ir kļūt par kvalitatīvāko ostu tehnisko pakalpojumu sniedzēju Latvijā, un mēs saredzam potenciālu hidrogrāfijas jomas attīstīšanā. Tāpēc jau 2021.gadā tika uzsākts drona OTTER iegādes projekts.

OTTER ir drons jeb peldoša bezpilota autonoma platforma ar daudzstaru dziļuma uzmērīšanas sistēmu lietošanai ostu akvatorijās, piekrastes un Latvijas iekšējos ūdeņos. 09.06.2022. Rīgas brīvostas pārvaldes telpās un pilsētas kanāla akvatorijā notika OTTER prezentācija plašākai ekspertu un interesentu auditorijai. Pasākumā piedalījās satiksmes ministrs Tālis Linkaits, kurš atzīmēja tehnisko pakalpojumu attīstības pozitīvo ietekmi uz Latvijas ostu efektivitāti un konkurētspēju. Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājs Viesturs Zeps uzsvēra inovāciju nozīmi ostas darbībā un pozitīvi atzīmēja OTTER priekšrocības - videi draudzīgu tehnoloģiju un funkciju mobilitāti.

Šī inovācija palīdzēs sasniegt gan RBF mērķus, gan sadarbībā ar citiem partneriem radīt jaunus risinājumus hidrogrāfijā, datu apritē un pievienotās vērtības nešanā ostās un citās ūdenstilpnēs, kas līdz šim nav bijis īstenojams. Pasākuma ietvaros, pulcējot nozares vadošos ekspertus, tika svinīgi parakstīts arī Saprašanās memorands starp RBF un LMT (Latvijas Mobilais Telefons) par sadarbību 5G tehnoloģiju izpētē un inovācijās.

Nākotnē RBF neplāno pavisam atteikties no kuģu flotes, bet gan ar jauno OTTER tehnoloģiju paplašināt savu kapacitāti strādāt arī grūti sasniedzamās vietās, tādējādi veicinot multimodalitāti RBF darbībā.

OTTER ražotājs ir Norvēģu kompānija Maritime Robotics AS, mērījumu sistēmas izstrādātājs ir Dānijas uzņēmums Teledyne.

Kontakti

SIA "LVR Flote"

Adrese: Kundziņsalas 3.līnija 36, Rīga, LV-1005

E-pasts:

Telefons: +371 66932616

SIA "LVR Flote"
kuģu piestātnes

Adrese: Meldru iela 5a, Rīga, LV-1015